Вчені з’ясували, чому морські леви так часто позіхають

На знімках тюленів їх нерідко можна побачити позіхаючими з широко відкритим ротом. Учені протягом чотирнадцяти місяців аналізували поведінку групи південноамериканських морських левів в океанографічному парку Валенсії і виявили, що ці тварини з підродини вухатих тюленів позіхають не тільки тому, що втомилися, але і в результаті стресу. Так, після напружених соціальних взаємодій з родичами в обох учасників конфлікту збільшувалася частота позіхів.Позіхання — це мимовільний дихальний акт, який, на думку вчених, властивий більшості хребетних тварин. Його виникнення може мати як фізіологічні причини, такі як терморегуляція або сонливість, так і соціальні, які менш вивчені.


«Щоб досліджувати соціальні причини позіхання, цікаво спостерігати її у тварин з певної когнітивною складністю, які живуть у згуртованих групах, як, наприклад, примати або морські ссавці. Ця поведінкова реакція у різних видів може бути обумовлена дуже схожими факторами», — підкреслила автор дослідження професор Клара Ламазарес з Університету Валенсії.


Раніше занепокоєння було названо однією з причин виникнення позіхання у мадагаскарських лемурів. Дослідження проводилося під керівництвом Елізабети Палаги з Пізанського університету. Ще раніше етолог Джейн Гудолл у своїх перших дослідженнях шимпанзе в національному парку Гомбе-Стрім в Танзанії виявила, що тварини починають частіше позіхати в присутності людей.


Надалі вчені мають намір визначити, чи є у морських левів заразливий ефект позіхання, що можна віднести до прояву емпатії. Це буде ще одним свідченням схожих аспектів поведінки у людей і тварин.


Натхнення:


Джерело статті: “https://cikavosti.com/vcheni-ziasyvali-chomy-morski-levi-tak-chasto-pozihaut/”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя